Çinli markalar Google Play Store’u bırakırsa ne olur?

tarafından
376
Çinli markalar Google Play Store’u bırakırsa ne olur?

Google, Mayıs ayında I/O 2020 etkinliğine gelen yeni Android 11 Geliştirici Önizlemesini başlattı. Bu  arayüzler, şuanki güncelleme ile telefonlarımızda bulunuyor.

Bununla birlikte, Android 10’dan Android 11’e gelen güncelleme, çoğunlukla gizlilikte bulunan açıkları iyileştirmeye yönelik, sistem düzeyinde biyometri güvenliğine ve daha fazlasına odaklanacak, en azından bu erken önizleme aşamasında görünüyor. Bununla birlikte, Google’ın beta sürümüne ve daha sonra üreticiye son sürümüne kullanıcı tarafından bakan özellikler eklediği biliniyor.

En iyi yeni Android 11 özellikleri

Google, Android 11 geliştirici önizlemesini normalden daha erken – Mart yerine Şubat ayında – yayınlamış olsa da, zaten geleneksel bir zaman aralığı olan 12-14 Mayıs için I/O 2020 geliştirici etkinliğini planladı, bu yüzden erken güncellemeyi yayınlama kararı aldı.

Android 11 güncelleme beta ve son sürüm muhtemelen ilkbahar/yaz 2020 tarihlerinde bizlerle olacak. İşte beklenebilecek en iyi yeni Android 11 özelliklerinden bazıları:

  • Dinamik 5G ölçümü: Verizon, T-Mobile, vb.’den sınırsız 5G planındaysanız Android 11 video akış kalitesini yükseltir.
  • Kavisli Ekran : Birçok Markanın Çıkardıgı Kavisli Ekranlar Uygulamalarda Sorun Yaratıyordu Android 11 de bu sorunlar ortadan kalkacak.
  • Baloncuklu Sohbet : Facebook Messenger’ın sistemde çalışması zorlanıyordu son güncelleme ile, ancak bu güncellemede o sorunlar ortadan kalkacak .
  • Bildirim Çubugu ve Bildirim Ekranı : artık bildirimler dogrudan etkileşim alarak kullanılıcıya sunulucak.
  • Uygulama Şifreleme : Artık Uygulama Şifreleme İle Uygulamalarınızı şifreleyerek 2 kişilerin erişmesine engel olabilirsiniz.