Google Pixel 4 XL incelemesi

tarafından
2230
Google Pixel 4 XL incelemesi

Pixel 4 XL ve Pixel 4 , internetin 2019’un iyi telefonları arasında değildi  , Google onları duyurur duyurmaz başladı: küçük batarya, az depolama seçenekleri, geniş açılı bir kamera eksikliği ve yüksek fiyatlar en iyiler arasındaydı. Web’de okuduğunuz şikayetler.

Ama işte şu: Pixel 4 eleştirisine katılıyorum, ancak Google’ın telefonunu kullanarak birkaç ay geçirdim ve çoğunlukla oldukça keyif aldım.

Google Pixel 4 XL kötü bir telefon mu?

Kısa cevap: duruma göre değişir. Bir telefonu seçerken yalnızca özellikleri fiyatlara karşı biriktirirseniz, Pixel 4 ve 4 XL’in 2019’un en kötü telefonları olduğuna kolayca ikna olursunuz. Ancak, özellikler hiçbir zaman tam bir resim boyamaz.

Meslektaşım Victor, Pixel 4 nefretine hitap eden harika bir eser yazdı ve insanların yaptığı olumsuz görüşlerin çoğunun spesifikasyonlarla ilgili olduğuna dikkat çekti.

Ancak Google Pixel telefonların güçlü yönleri, rakamlarla kolayca ifade edilemeyen şeylerde yatmaktadır – telefonu kendiniz kullanana kadar takdir edilemeyen şeyler.

Dikkat çeken nokta: Kullandığım Google Pixel 4 XL, son zamanlarda test ettiğim en duyarlı telefonlardan biri. Kısa bir süre önce, birkaç saatliğine Samsung Galaxy Note 10 kullanmak zorunda kaldım ve karşılaştırıldığında yavaş hissettim.

Bunun sadece Pixel 4 ekranının 90Hz yenileme hızından değil, aynı zamanda hız ve akışkanlık için optimize edilmiş yazılımdan da kaynaklandığından eminim.

Şimdi bahsettiğim gibi, kullandığım Pixel 4 XL’deki ekran muhteşem görünüyor.

Google Pixel 4 XL

Google Pixel 4 XL

Camın kenarları düzdür, bu nedenle kavisli ekranlı diğer meraklı telefonlarda olduğu gibi yanlışlıkla dokunmazsınız. Bunun da ötesinde, Pixel 4 otomatik parlaklık özelliğinin gerçekten iyi çalıştığı birkaç telefondan biridir.

Ve liste uzayıp gidiyor. Pixel 4’teki yüz tanıma harika ve bunun yerine parmak izi tarayıcısı kullanan bir telefona geçmek zor. Ayrıca, Pixel 4 XL, son kör testimizde en iyi hoparlörlere sahip telefon olarak seçildi.

Titreşim motoru güçlüdür ve mükemmel dokunsal geri bildirim sağlar. Yeni Kaydedici uygulaması ve Canlı Altyazılar iyi çalışıyor ve birçok kişi için süper yararlı olabilir

 

Yeni Versiyon Pixel 4 iki kamera yeterli mi yetersiz mi ?

Pixel telefonlar her zaman kameralarıyla göze çarpıyor ve Pixel 4 serisi farklı değil. Pixel 4 XL’m çektiği fotoğrafların kalitesinden çok memnunum. Portreler ve Night Sight fotoğrafları da harika görünüyor. Bu arada kamera uygulamasının kendisi hızlı, temiz ve basittir.

Ancak, Google’ın Pixel 4’e süper geniş açılı bir kamera ekleyerek burada çok fazla köşe kestiğini hissediyorum. Bu, akıllı yazılım algoritmalarını kullanarak telafi edebileceğiniz bir şey değil. Süper geniş bir lens, dar noktalarda veya hızlı videolarda fotoğraf çekerken belirli durumlarda paha biçilmezdir.

Google, birkaç yıldır Project Soli üzerinde çalışıyor: radar tabanlı bir sensör sistemi, bir cihazın hareketleri son derece hassas bir şekilde algılamasını sağlıyor. Hareket halindeki sistemin süslü videoları, sanal aramaların ve düğmelerin parmağın çırpılması veya kaydırılmasıyla nasıl kolayca kontrol edilebileceğini gösterir. Telefona dokunmak gerekmez.

Pixel 4 ve 4 XL, Google’ın radar tabanlı sistemiyle birlikte gelen ilk iki telefon – ve pek çok düzeyde kötü. Her şeyden önce, kullanımı son derece sınırlıdır. Ekranın üstündeki bir dalga ile şarkıları atlayabilir, alarmları sessize alabilir veya Pokemon canlı duvar kağıdınızla oynayabilirsiniz. Gerçekten bu kadar.

 

Şimdi, örneğin sürüş sırasında – elimdeki bir dalga ile şarkıları atlayabilmeyi çok isterdim, ancak Pixel 4 XL’m hareketi sadece% 20 oranında tespit ediyor. Bir ay önce, bir şarkıyı dalga ile atlamaya çalışırken çayımı döktükten sonra, tüm hareket kontrollerini kapattım.

Garip bir şekilde, birkaç aydır Pixel 4 kullanıcısı olan meslektaşım Eugene, jestlerin biriminde neredeyse mükemmel çalıştığını bildirdi. Pixel 4 XL’m bir dud mu? Bence önemli değil. Google Pixel 4, Project Soli olmadan daha iyi bir telefon olurdu. Google’ın radar çipi, herhangi bir sorunu çözmeden telefonu daha pahalı ve daha karmaşık hale getiriyor. Memnuniyetle başka bir kamera veya ekstra depolama için ticaret yapardım – her iki özellik de çok daha yararlı olurdu.

Pixel 4 pil ömrü gerçekten bu kadar kötü mü?

Gerçekten değil ya da en azından kullandığım Pixel 4 XL’de değil. Müzik akışı, web’e göz atma, sosyal medya ve akşamları YouTube videosu izlemeyi içeren tipik kullanımda, telefon yattığımda hala% 40 oranında şarj kaldı.

Ama bu da harika değil. Nedense, şarj etmeyi unutursam Pixel 4 XL cihazım bir gecede yaklaşık% 10-15 oranında şarj kaybediyor. Başka bir deyişle, stand-by verimliliği modern bir telefon için korkunç gibi görünüyor. Tahliye, hareket algılama kapalı olsa bile devam eder.

Pil ömründen ve şarjından bahsetmişken, şimdi işyerinde masamda basit bir kablosuz şarj cihazım var. Telefonu kullanmadığımda sadece orada bırakıyorum. Bu şekilde ofisten çıkmamayı planlasam bile Pixel 4 XL’nin yatmadan önce ölebileceğinden korkmuyorum.

Yeni Versiyon Pixel 4 Almaya Deger mi ?

Google’ın Pixel 4 ve Pixel 4 XL’yi sırasıyla 800 $ ve 900 $ ile başlattığında bir hata yaptığını düşünüyorum. Bu kadar yüksek maliyeti haklı çıkarmak için çok fazla bir şey yoktu, bu nedenle Google’ın telefonları kamuoyu ile olumlu bir ilk izlenim bırakamadı.

Ancak şu anda Pixel 4 XL’nin fiyatı 700 dolardan daha az ve adil bir fiyat diyeceğim. Ön siparişteki Samsung Galaxy S20 serisi ve satışa sunulan Samsung Galaxy S10’un tüm modelleri ile bu noktada çok az insanın ilgileneceği çok kötü.

Yani evet, bir Pixel 4 XL tamamen almaya değer – ama hardcore meraklıları için bir telefon olmadığını söyleyebilirim.

Bazı insanlar Pixel çizgisini Nexus serisinin halefi olarak görüyor, ancak bence durum böyle değil. Nexus telefonları meraklılar içindi. Makul bir fiyata en iyi özellikleri isteyen insanlar içindi.

Ancak Google, Pixels’ı ortalama tüketicilere çok daha fazla hedefliyor. Çalışan, iyi bir kameraya sahip ve gereksiz karmaşa ile bunalmayan basit bir Android telefon isteyen herkese bir Pixel telefonu öneriyorum. Oh, ve her gece şarj etmenin sakıncası yok. Teknik özellikler nerds, ileri düzey kullanıcılar ve mobil oyuncular başka yerlere bakmak isteyebilir.

Web Tasarım Teknoloji