LG akıllı telefon üretimini sonlandıracak mı ?

tarafından
176
LG akıllı telefon üretimini sonlandıracak mı ?

LG Akıllı telefon üretimini durdurmayı düşünüyor 

Sertleşen rekabete ayak uyduramayan LG üretimini durdurma açıklaması yaptı.Resmi bir açıklama yayınlamayan şirket,CEO’su Kwon Bong-seok tarafından çalışanlarına konu ile ilgili bir e-posta gönderdi.Cep teefonu birimi ile ilgili tüm seçenekleri değerlendiren Şirket kapatma kararı da alabilir.Fakat CEO ne olursa olsun çalışanların işyerinde kalmasını talep etti.

Araştırma şirketine göre LG Telefon pazarında 2020’nin 3. çeyreğinde ilk 7’ye giremedi.Son 5 yılda 4.5 milyar $ civarında zarar belirlendiği söylentisi yer almakta.Bu da şirketten yapılan açıklama ”Küresel pazarda, akıllı telefonlar da dahil olmak üzere mobil birimdeki rekabet daha da acımasız hale geldi. LG Electronics, mevcut ve gelecekteki rekabet gücünü göz önünde bulundurarak, cep telefonu birimimiz hakkında en iyi kararı vermemiz gereken noktaya geldiğimize inanıyor”.Bu açıklamanın ardından gözler LG şirketinde.

Son dönemde SAMSUNG ve HUAWEİ’yle rekabette güçlük yaşayan LG; LG Wing 5G ve LG Rollable modellerini yayınlamasına rağmen hedeflerine ulaşamadı. LG, geçtiğimiz aralık ayında akıllı telefon pazarında sadece yüzde 1.7’lik bir pay almış durumda.