Teknoloji çağının sonu yok gibi duruyor!

tarafından
265
Teknoloji çağının sonu yok gibi duruyor!

Boris, stresi yönetmekten beceriksizliği kucaklamaya kadar teknolojide girişimci olmakla ilgili her şey üzerine haftalık bir köşe yazan TNW’nin bilge CEO’su. Haber bültenine kaydolarak düşüncelerini doğrudan gelen kutunuza alabilirsiniz !

Teorik olarak sınırsız ve neredeyse sınırsız olan şeyler arasında bir fark vardır. Evren sonsuzdur. Sonsuza kadar devam ediyor. Ancak çoğu şey sınırsız değildir, ancak neredeyse sınırsız hissedebilir.

Nispeten modern bir toplumda yaşıyorsanız, suya erişim neredeyse sınırsızdır. Bir eve taşındığınızda, sorunuz ‘musluktan ne kadar su mevcut?’ Olmayacak. çünkü dürüst cevap, ‘kullanacağınızdan daha fazla, yani neredeyse sınırsız’ olacaktır.

Telefonum sınırsız bir veri planıyla birlikte gelir. Aslında değil, çünkü aslında 75 GB ile sınırlı. Ama en yoğun aylarımda bile, etrafta koşuşturup verilerimi çılgın gibi kullandığım zamanlarda, bunun% 30’unu bile kullanamadım. Bu yüzden kullanımıma bakmayı bıraktım ve şimdi neredeyse sınırsız olduğunu düşündüm.

 

 

Telefonum ve iPad’im bol miktarda gigabayt depolama alanına sahip. Satın alırken dikkat ettim ama% 50’den fazlasını hiç kullanmadığımı biliyorum… ve sonra ne kadar olduğunu hemen unuttum. Etkin bir şekilde, mobil cihazlarımda sınırsız depolama alanına sahibim, çünkü onları asla doldurmuyorum, aynı zamanda verilerimin çoğu artık bulutta mevcut olduğu için.

Özellikle yoğun günlerde günde 10 ila 12 saate kadar çalışabilirim. Apple’ın yeni dizüstü bilgisayarları 14 saatlik pil ömrü vaat ediyor, o kadar etkili ki, bir alışkanlığım olduğu gibi bir gecede şarj etmeyi başarırsanız sınırsız pilleri var.

Bir arkadaşım bilgisayarlarımızı bekleme çağında yaşadığımıza dair şaka yaptı. Yükleme simgesine bakarak harcadığım inanılmaz zamana dönüp baktığımızda, o dönemi çoktan geride bıraktığımız aşikar. Aslında, yeni bir çağa geçmek üzere olduğumuzu düşünüyorum; sınırsız depolama ve hızdan biri.

Her zaman bilgisayarların daha hızlı olmasına ihtiyaç duyan bazı uzmanlar olsa da, çoğumuz sıradan kullanıcıyız ve bizim için bu yeni bir çağın şafağı.

Bilgisayar özellikleri, nihayet alakasız hale gelene kadar daha az önemli olmaya başlayacak. Bir bilgisayar ya çalışır ya da çalışmaz. Yeniler daha hızlı ve daha verimli olacak, ancak bunun günlük yaşamınız üzerindeki etkisi ihmal edilecek. Bilgisayarlar her zaman mevcut olacak, her zaman bağlı olacak, sınırsız depolama alanına sahip olacak ve yaptığınız her şey anında olacak.

Bir zamanlar siyah beyaz bir resmi döndürmek için bir saat beklemem gerekiyordu, ancak bugün iPhone’umda gerçek zamanlı ve hatta renkli olarak yüksek çözünürlüklü bir filmi döndürebilir, düzenleyebilir ve paylaşabilirim!

Bir süre bilgisayarların bizi bekletmeyi bırakmasını bekledik, ama bu bekleme artık sona erdi. Anlık ve (neredeyse) sınırsız hesaplama gücü çağına hoş geldiniz.