UMUTLARIMIZ GÜNDE 6 SAATİ EKRAN BAŞINDA GECİRİYOR!!!

tarafından
364
UMUTLARIMIZ GÜNDE 6 SAATİ EKRAN BAŞINDA GECİRİYOR!!!

Almanya’da yapılan bir araştırma internet ve televizyon başında geçirilen sürenin korona döneminde daha da arttığını ortaya koydu. Buna göre gençler günde 3 saat’ini telefon başında 3 saat’ini de bilgisayar başında geçiriyor!

lmanya’nın Baden-Württemberg eyaleti Medya Dairesi’nin açıkladığı araştırma sonuçlarına göre, gençler arasında bir günde internette geçirilen süre bir önceki yıla göre 53 dakika artarak 4 saatin üstüne çıktı. Bir yıl önce 205 dakika olan internet kullanım süresi 258 dakikaya yükseldi.

8 Haziran-20 Temmuz tarihleri arasında bin 200 gencin katılımıyla yapılan araştırmaya göre gençler günde 4 saat 18 dakikayı internet başında geçiriyor. Gençlerin üçte biri eğlence için internete girerken internette en kısa süre, yüzde 11’lik payla bilgi aramak için geçiriliyor.

Genç erkekler dijital oyunlara günde ortalama 2 saat 39 dakika ayırırken kızlarda bu süre 1 saat 21 dakikaya düşüyor.

 

 

İNSTAGRAM EN GÖZDE SURF ARACI

Gençler arasında en çok kullanılan surf  uygulaması İnstagram oldu. Gençlerin yüzde 94’ü bu uygulamayı haftada birden çok kez kullandığını belirtirken öğrencilerin yüzde 87 si İnstagram için günün 7 saatini ayırdığını açıkladı.

Gençlerin yüzde 72’si bir bilgisayar ya da dizüstü bilgisayarına, yüzde 38’i ise bir tablet bilgisayara sahip olduğunu kaydetti. Araştırmaya göre üç gençten biri de internet bağlantılı televizyona sahip.