Whatsapp kan kaybediyor.

tarafından
178
Whatsapp kan kaybediyor.

https://www.whatsapp.com/Whatsapp kan kaybediyor.

Dünyada  2 milyar kişinin kullandığı WhatsApp kan kaybediyor, alınan güncelleme kararı sonrası kan kaybetmeye devam ediyor.

The Guardian’da yer alan habere göre Whatsapp kullanıcılara zorunlu tutulan yeni güncellemenin ardından milyonlarca kullanıcısını rakiperine kaptırdı.

Yapılan açıklamalara göre Signal 7.5 milyon, Telegram ise 25 milyon yeni kullanıcı kazandı. İki mesajlaşma uygulaması da yeni kullanıcılarını Ocak ayının ilk üç haftasında getirdi.

Signal 6 Ocak’ta İngiltere’de ilk binde bile değilken, 9 Ocak’ta ülkede en çok indirilen uygulama oldu.

Whatsapp kan kaybediyor.

WhatsApp kaç kullanıcıyı kaybettiğini kesin olarak açıklamıyor. Ancak İngiltere verilerine bakıldığında WhatsApp en çok indirilen uygulamalar sırasında sekizden 23’e geriledi.

WHATSAPP’IN ZORUNLU GÜNCELLEMESİ

Facebook’un sahibi olduğu WhatsApp kullanıcılara dair verilerine ilişkin bir güncelleme yaptı. Şirket ilk olarak 8 Şubat itibariyle yeni güncellemeye onay vermeyenlerin WhatsApp’ı kullanamayacağını belirtti. Başta Hindistan olmak üzere bu karar milyonlarca kullanıcının tepkisini çekti. Şirket yeni gelişmeleri kullanıcılara daha iyi anlatabilmek amacıyla onay tarihini 15 Mayıs’a erteledi.

WhatsApp işletme hesaplarıyla iletişime geçen kullanıcıların verilerin işleneceğini duyurmuştu. Şirket kişisel konuşmaların görülmeyeceğini ancak işletmelere kullanıcılarını daha iyi tanıma şansı verileceğini aktarmıştı.

Şirket gelen tepkiler sonrası yaptığı açıklamalarda kişisel iletişimde uçtan uca şifrelemenin devam edeceğini belirtse de kullanıcı kaybetmeye devam ediyor.

Whatsapp bu olaylardan sonra şirketin maddi değerinde azalma yaşanabilir gibi ihtimal üzerinde düşünüyor.

Şirketin sahibi Zuckerberg, 14 Mayıs 1984’te New York’ta doğdu. Annesi Alman psikiyatrist Karen, Babası ise Yahudi kökenli diş hekimi Bay Edward Zuckerberg’dir. O ve üç kız kardeşi Randi, Donna ve Arielle, Midtown Manhattan’ın yaklaşık 34 km kuzeyinde küçük bir Westchester County köyü olan New York’taki Dobbs Ferry’de büyüdü.

Mark Zuckerberg 75,2 milyar dolarlık servetini 18 ayda Facebook’a emek vererek kazanmıştır.Facebook 2011 yılında The Brand Finance® Global 500 listesine göre dünyanın en değerli 281. markası oldu.